ونیر کامپوزیت دندان

ونیر کامپوزیت دندان

ونیر کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت یکی از جنبه های دندانپزشکی مدرن می باشد که بسته به وضعیت و بودجه فرد می تواند به کامپوزیت ها با کیفیت های متفاوت را انجام دهند و روش‌های زیادی برای بهبود و اصلاح طرح لبخند وجود دارد یکی از روش‌ها کامپوزیت می‌باشد. کامپوزیت ها انواع های مختلف را دارد که ما در این مطلب می‌خواهیم به کامپوزیت ونیر بپردازیم. کامپوزیت ونیر گزینه مناسب برای هر کسی که می‌خواهد دندانهای زیبایی داشته باشد استفاده از کامپوزیت می‌باشد که به شما توصیه می کنیم که از کامپوزیت ونیز استفاده کنید. روکش هایی اسا که از محبوب ترین روش ها برای اصلاح لبخند و زیبا کردن لبخند می باشد. کامپوزیت دندان یک لایه از مواد هستند که بر روی جلوه دندان های موجود چسبانده می‌شود تا ظاهری زیبا ایجاد کند.

 انواع مختلفی از روکش ها وجود دارد اما متداول‌ترین آن‌ها روکش لمینت سرامیکی و روکش های کامپوزیت ونیر هستند روکش کامپوزیت ونیر از لایه سفید ساخته شده است که مستقیما توسط دندانپزشک های زیبایی روی دندان ها ایجاد می کنند و با استفاده از چسب های بسیار قوی مستقیم روی دندان شما چسبانده می‌شود.از پر طرفدارترین روکش های دندان کامپوزیت ونیر می‌باشد . قیمت کامپوزیت ونیر دندان ارزان تر از قیمت لمینت دندان می باشد روش علمی در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود و به طور معمول به دو یا سه جلسه به دندانپزشکی مراجعه کردن احتیاج دارد که لمینت دندان مدت زمان بسیار زیادی طول می‌کشد تا ساخته شود و کامپوزیت ونیر روش مناسبتری می‌باشد.

ونیر کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود ؟

ممکن است برخی از افراد که تمایل به استفاده از کامپوزیت ونیر برای ترمیم و حل مشکلات دندان‌هایشان دارند و بخواهند که درباره مراحل انجام ونیر کامپوزیت دندان جلو چگونه ساخته شده است و دندانهای سالم و زیبا داشته باشن اطلاعاتی داشته باشند. ما در این متن می خواهیم به شما مراحل ساخت کامپوزیت ونیر چگونه انجام میشود را به شما ارائه دهیم . مراحل کامپوزیت ونیر ابتدا جرم گیری دندان برای دندان هایتان انجام می دهند تا سطح تمیز برای یک کار داشته باشند. سپس دندانپزشک دندان ها را خشک می‌کند و دندان ها از هرگونه رطوبت یا بزاق پاک می کند سپس سطح جلویی دندان ها را به وسیله مواد اسیدی متخلخل می کنند. تا به بهتر چسبیدن ونیز کامپوزیت به سطح دندان هایتان کمک کند . در مرحله آخر مواد باندینگ مخصوص که نوعی چسب دندان می باشد توسط متخصص دندانپزشکی استفاده می شود که این کار را باید به خوبی انجام شود. تا به خوبی مواد کامپوزیت ونیر بر روی دندان چسبیده شود تا دندان های زیبایی داشته باشید حتما در هنگام چسباندن کامپوزیت دقت کافی داشته باشید و متخصص باید به صورت مناسب و با توجه به رعایت کردن تمام مراحل این کار را انجام دهد تا کامپوزیت مناسبی انجام داده باشد.

یکی از روش های روکش دندان اسنپ آن اسمایل می باشد که روکش موقتی محسوب میشود. برای آشنایی بیشتر با آن صفحه ی زیر را مطالعه فرمایید.

اسنپ اسمایل

مزایای کامپوزیت ونیر

پرکردن دندان توسط کامپوزیت که نتایج بسیار موثری دارد و باعث از بین بردن بسیاری از مشکلات دندان می شود و مزایای بسیار زیادی به همراه دارد و ما در این مطلب می خواهیم مزایای کامپوزیت ونیر را به شما بازگو کنیم در مورد مزایای این نوع کامپوزیت به شما مطالبی را ارائه دهیم. کامپوزیت ونیر به خوبی به دندان مورد نظر توسط اشعه مخصوص می چسبد همچنین از بافت دندان و لثه ها محافظت می کند. کامپوزیت دندان از انتقال حساسیت های دمایی مثل درد دندان هنگامی که نوشیدنی خیلی سرد یا گرم می‌نوشید جلوگیری می کند. و از حساس شدن دندان جلوگیری می‌کند که بسیار مفیده می باشد که دندان تا حد زیادی جلوی شکستگی و لب پریدگی دندان ها را می گیرد .‌ این یکی از بزرگترین مزیت های کامپوزیت دندان می باشد و از حوادث مختلف دندانها محافظت می کند و اگر ضربه ای به دهان شما وارد شود از دندان های شما به خوبی محافظت می کند، باعث می شود که دندان سالم داشته باشیدمزیت دیگر کامپوزیت دندان نسبت این روش های دیگر کاملا بدون درد و خونریزی است اصلا نیازی به بیهوش کردن فرد ندارد و در کوتاهترین زمان انجام می شود. کامپوزیت ونیر می توان برای ترمیم حفره های دندان استفاده کرد و کامپوزیت ونیر گزینه مناسب برای پر کردن فاصله های بین دندان می باشد. و دندان های شکسته و ترک خورده نیز با این روش قابل ترمیم می شود

انواع ونیر کامپوزیت دندان

 همچنین می توان برای بهبود ظاهر رنگ دندان ها از کامپوزیت ونیر استفاده کرد و بعد از اینکه دندان های خود را توسط کامپوزیت ونیر پر می کنید دندان های قدیمی از طول عمر بسیار بالایی برخوردار می شود و دندان های قدیمی سالم تر و زیباتری نیز خواهید داشت. مهمترین مزیت پر کردن دندان با کامپوزیت ونیر رفع مشکلات ظاهری دندان می‌باشد که لبخندی متفاوت به چهره شما می بخشد و ظاهر دندان هایتان بسیار زیبا می شود.

بهترین مارک کامپوزیت ونیر دندان

مارک های مختلف کامپوزیت ونیر دندان در بازار وجود دارد که شما باید اطلاعات کافی در مورد تمام مارک داشته باشید تا بتوانید بهترین آن را انتخاب کنید. بهترین برند های کامپوزیت برندهای ژاپنی می باشند که بسیار کیفیت بالایی دارد ‌ برند آمریکایی نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند ولی امروزه برندهای سوئیسی نیز به بازار وارد شده اند که بسیار فروش بالایی نیز داشته است.‌ همچنین کامپوزیت ونیر نانو سرامیکی یکی از بهترین نوع کامپوزیت است البته باید توجه داشت که هر نوع برند تفاوت های متفاوتی با برند دیگر دارد بهتر است که به الودندان مراجعه کنید تا با بهترین مارک کامپوزیت ونیر سرامیکی دندان های شما را ترمیم کنیم.

یکی از روش های بازسازی دندان و حفظ سلامت و زیبایی دهان ایمپلنت دندان میباشد که در صفحه ی زیر به کامل شرح داده شده است.

ایمپلنت دندان

 می توانید از آنها استفاده کنید زیرا اکثر برندها دارای استانداردهای لازم بوده و مراحل کنترل کیفیت را طی می‌کنند ممکن است با بهترین نوع کامپوزیت نتیجه عکس حاصل شود. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که تنها نتیجه ای که از یک کامپوزیت دندان شما می گیرد این است که باید کامپوزیت به صورت مناسب بر روی لثه شما سوار شده باشد تا هیچ‌گونه آسیبی به دندان های شما وارد نکند لذا باید بعد از اینکه بهترین مارک را انتخاب کردید در انتخاب دندانپزشک با تجربه و متخصص نیز دقت بالایی داشته باشید تا بتواند به صورت مناسب کامپوزیت را بر روی دندان های شما نصب کند.

قیمت کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر انواع مختلفی دارد که کیفیت های متفاوتی دارد و عوامل مختلفی بر روی قیمت کامپوزیت ونیر دندان در سال 1401 تاثیر دارد و ما در این مطلب میخواهیم عوامل مختلفی که بر روی قیمت کامپوزیت دندان تاثیر دارد را به شما و بازگو کنیم.تعداد کامپوزیت، کیفیت کامپوزیت، تجربه پزشک و محل کلینیک و میزان امکانات و تجهیزاتی که برای یک کامپوزیت مورد استفاده قرار می‌گیرد بر روی قیمت کامپوزیت بسیار تاثیر بالایی دارد و مهمترین عامل در تفاوت قیمت در کامپوزیت ونیر کیفیت مواد مصرفی یا برند کامپوزیت دندان می باشد برند های مختلفی برای کامپوزیت دندان وجود دارد که به صورت مستقیم بر روی طول عمر و استحکام کامپوزیت موثر می باشد. از مهمترین آنها دستمزد پزشک می‌باشد که همانطور که می‌دانيد کامپوزیت ونیر ماده خمیری شکل است که بر روی دندان قرار می گیرد و فرم داده می‌شود و به کمک اشعه محکم می‌شود. میزان زیبایی و تناسب قرار گرفتن کامپوزیت دندان کاملا به تبحر پزشک شما بستگی دارد و به این دلیل است که دستمزد پزشک نیز بر روی قیمت کامپوزیت تاثیر بالایی دارد.

 تنها با چند کلیک جهت ویزیت و مشاوه رایگان نوبت دریافت کنید.

دریافت نوبت