لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که لمینت دندان برای کسانی مناسب است که ترک خوردگی ریز، بد شکلی، بد رنگی، دندان خرگوشی و مشکلات جزئی دندان دارند و لمینت در هر سنی می تواند انجام شود. زرد شدن دندان ها، که برطرف نمی‌شود. ترک خوردگی سطحی یا کم عمق دندان ها، که آسیبی به پالپ نرسانده باشد می توانند دندان خود را لمینت کنند. بعضی از افراد که دندانشان به هر علتی یا اتفاقی لب پر شده اند می توانند دندان خود را لمینت کنند. کجی و نامرتبی خفیف دندان ها، بدشکلی دندان ها که باعث تغییر چهره افراد می شود، کوتاه یا باریک بودن دندان ها یا متفاوت بودن ابعاد آنها با یکدیگر از علت دیگری است که افراد می توانند دندان های خود را لمینت کنند.

لمینت کردن دندان ها زیبایی و نمای چهره و دهان افراد را دو چندان می‌کند و اعتماد به نفس افراد را تا حد زیادی بالا می برد. برای ترمیم لب پر شدگی و یا ترک لمینت، رزین کامپوزیت استفاده می کنند. اگر لمینت دندان از جنس کامپوزیت باشد بیشتر قابلیت ترمیم شدن دارد. امروزه افراد به زیبایی چهره و اصلاح طرح لبخند خود اهمیت زیادی می‌دهند و به همین علت زیبایی دندان نقش مهمی در زیبایی چهره افراد دارد. لمینت یک پوسته نازک سفید رنگی است که شباهت زیادی به مینای دندان دارد که برای دندان های جلویی که بیشتر در معرض دیده است مورد استفاده قرار می گیرد و چسبانده می شود.

روش انجام لمینیت دندان

روش انجام لمینت دندان به این صورت است که در مرحله اول دهان و دندان ها ی شما توسط پزشک مربوطه معاینه می شود تا مشخص شود، شرایط لازم برای لمینت کردن دندان برای شما روش خوبی است یا نه، بهتر است خواسته های خود را به صورت شفاف و روشن بیان کنید. ابتدا باید دندان خود را آماده سازی کنید، یعنی ایجاد شرایط لازم برای چسباندن پوسته سرامیکی لمینت یا ونیر را فراهم کنید. در مرحله بعدی باید رنگ لمینت را انتخاب کنید. سپس با خمیر مخصوص از دندان ها قالب گیری شود. این  نوع از قالب به عنوان یک مدل  برای ساخت لمینت در آزمایشگاهها استفاده می گردد.سپس یک یا دو هفته طول می‌کشد تا لمینت دندان در آزمایشگاه ساخته شود و بعد از آماده شدن دندان بیش از اینکه لمینت به صورت دائمی به دندان چسبانده شود، دندانپزشک آن را موقت روی دندان می گذارد تا مطمئن شود اندازه، رنگ و شکل آن مناسب است و کوچک و بزرگ نباشد و شاید کمی تنظیم و شکل دهی مجدد نیاز داشته باشد.

لمینت دندان ها باعث افزایش زیبایی دندان شما می شود و شما به راحتی می توانید زیبایی از دست رفته خود را به دست آورید. یکی از راحت ترین و سریعترین روش برای جایگزینی دندان هایی است که از دست داده اید و لمینت طول عمر بالایی دارد. برای بهداشت دهان و دندان کمک زیادی می کند و شما می توانید به مدت طولانی از یک دندان با کیفیت و زیبا استفاده کنید و لذت ببرید.برای ثبت درخواست خود با ما در تماس باشید و به صورت اینترنتی و آنلاین با ما در ارتباط باشید. مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند و به مشکلات شما رسیدگی می کنند.

تفاوت لمینیت و کامپوزیت چیست ؟

تفاوت لمینت و کامپوزیت به این صورت است که هزینه روکش کامپوزیت نسبت به لمینت کمتر است و هزینه، برای افراد زیادی از اهمیت زیادی برخوردار است. چون بیشتر درمان ها، برای دندان و زیبایی بیمه پوشش داده نمی شود.یکی دیگر از تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان در مراحل و مدت زمانی است که طی می شود. مدت زمان انجام روکش لمینت و کامپوزیت نیز کاملا متفاوت است. کامپوزیت در یک جلسه ویزیت به طور کامل انجام می‌شود، اما لمینت دندان نیاز به دو الی سه هفته زمان دارد و مسلماً بیشتر خواهد بود.

 روش لمینت و کامپوزیت از نظر میزان برگشت پذیری نیز با یکدیگر تفاوت دارد. تفاوت دیگر این است که ماده به کار رفته در روکش لمینت بسیار قویتر از رزین کامپوزیت است. لمینت سرامیکی نوعی از لمینت است که به روش غیر مستقیم می باشد و همانطور که از نامش پیداست از جنس سرامیک است. امروزه این نوع لمینت استقبال زیادی داشته و افراد زیادی از این نوع لمینت استفاده می‌کنند و رضایت بیشتری دارند. لمینت برای دندان های جلو که بیشتر در معرض دید است مورد استفاده قرار می گیرد.

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت و کامپوزیت نوعی روکش دندان محسوب می شوند که به زیبایی لبخند شما کمک میکنند. با مطالعه ی صفحه ی زیر با انواع روکش دندان اشنا خواهید شد.

روکش دندان

 اگر لمینتی که خراب شده یا از دندان جدا شده و قابل استفاده نمی باشد، بهتر است از لمینت جدید استفاده کنید. نکته دیگر اینکه اگر لمینت از دندان شما جدا شده باشد و اگر دست نخورده و سالم باشد می توانید آن را مجدد به دندان خود بچسبانید. بنابراین تشخیص این موارد، زیر نظر و همکاری پزشک انجام می‌شود و شما در صورت داشتن هر یک از مشکل به پزشک مربوطه خود مراجعه کنید و از تجربه آنها استفاده کنید. به طور واضح و کلی لمینت و کامپوزیت با هم متفاوت هستند.

انواع لمینت چیست ؟

لمینت انواع مختلف دارد و به روش های گوناگون انجام می شود. انواع لمینت عبارتند از لمینت سرامیکی دندان، که به روش غیر مستقیم می باشد از جنس سرامیک است و از یک پوسته نازک سرامیکی ساخته شده است و لمینت کامپوزیتی که به روش مستقیم است و مواد این نوع لمینت هم رنگ دندان است که معمولاً در مطب ساخته می‌شود و در یک یا دو جلسه روی دندان ها چسبانده می شود. لمینت دندان بدون تراش، که ب قدری نازک هستند که برای نصب آنها نیازی به تراشیدن مینای دندان وجود ندارد. این نوع لمینت در کشورمان ساخته نمی شود به همین علت رنگ و قالب انتخابی باید توسط لابراتور به نمایندگی در کشورهای همسایه منتقل شود.

 ساخت این نوع لمینت حدود ۳ الی ۴ هفته زمان نیاز دارد. شما دوستان عزیز و هموطنان گرامی برای لمینت کردن دندان خود می توانید به سایت ما مراجعه کنید و متخصصان و پزشکان ماهر و باسابقه در سایت ما همواره منتظر سفارشات شما هستند و کار خود را به نحواحسن و باکیفیت کامل انجام می دهند. لمینت کردن دندان دارای مزایای زیادی است و به زیباتر شدن چهره شما و دندان شما کمک زیادی می‌کند و در سایت ما هزینه و قیمت این نوع لمینت بسیار مناسب است و برای خانواده ها مقرون به صرفه می باشد.

 تنها با چند کلیک جهت ویزیت و مشاوه رایگان نوبت دریافت کنید.

دریافت نوبت