دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی چیست؟

اگر دندانهای شما پوسیده و شکسته شده است نیاز به ترمیم دندان دارد به طور کلی هر ۶ ماه یکبار دندان نیاز به ترمیم دارد و باید به دندانپزشک مراجعه نمایید تا مشکل دندان خود را حل کنید. دندانپزشکی ترمیمی برای ترمیم دندان ها و جلوگیری از پوسیده شدن دندان ها ایجاد شده است باید حتماً به دندانپزشکی مراجعه کنید تا دندان های شما را ترمیم کند و در دندان پزشکی ترمیمی تشخیص پیشگیری و درمان بیماری های دهان انجام می شود,.

ممکن است دندانپزشک توصیه کند که برای ترمیم دندانی که دچار پوسیدگی یا ترک خوردگی تغییر رنگ شده است و برای پر کردن جای خالی دندان برنامه درمانی برای شما قرار دهد باید حتما آنها را انجام دهید تا ترمیم دندان کرده باشید ترمیم دندان روش های مختلفی دارد که دندانپزشک شما می توانند دندان های شما را با روش های مختلف مانند ایمپلنت دندان ترمیم کند. دندانپزشک می تواند دندان های از دست رفته را جایگزین یا قسمت هایی از دندان شما را ترمیم کند و پوسیدگی های دندان را برای جلوگیری از درد دندان و ساختار دندان ترمیم کند دندان ها به دلیل پوسیدگی و ضعیف و قرار دادن و شکستگی به ترمیم نیاز دارد که حتماً باید برای ترمیم به یک دندانپزشک ماهر و کاربلد مراجعه کنید تا دندان های شما را به صورت مناسب ترمیم کند.

یکی از دغدغه ها و ترس های بیماران در دندانپزشکی، عصب کشی است. اگر میخواهید اطلاعات کاملی درباره ی عصب کشی دندان داشته باشید میتوانید صفحه ی زیر را مطالعه کنید.

عصب کشی دندان

دندانپزشک ترمیمی کیست؟

به طور کلی یک دندانپزشک بعد از حدود ۶ تا ۷ سال تحصیل و درس خواندن دوره عمومی دندانپزشکی را به اتمام می رسانند و آنها بعد از اتمام این دوره و سپری کردن طرح دندانپزشکی می توانند یک دندانپزشک ماهر و متخصص شوند . برای درمان دندان درد مطب خود را ارائه کنند و همچنین برای پیشگیری ها و مشکلات دهان و دندان متمرکز می‌شوند .در صورت تمایل دندانپزشکی عمومی می توانند پس از قبول شدن در آزمون وارد یکی از شاخه‌های دندانپزشکی شوند آنها بعد از گذراندن ۳ تا ۴ سال آموزش تخصصی به عنوان متخصص دندانپزشک آن شناخته می شوند .متخصص ترمیمی و زیبایی نیز در واقع دندانپزشک عمومی است که بعد از خواندن درس های متعدد یک دندانپزشکی ترمیمی می شود و دندانپزشکی ترمیمی کار ترمیم دندان را به عهده دارد . دندانی که دچار شکستگی لب پریدگی و یا رنگ پریدگی شده باشد آنها را ترمیم می‌کند . دندانپزشک همچنین آموزش برای حفظ و بهبود و بازیابی عملکرد دندان ها برای زیبایی آنها اقدامات تخصصی لازم را انجام دهد تا یک دندانپزشک ماهر شود.بهترین متخصص دندانپزشکی ترمیمی باید تمام مراحل و درسها برای دندانپزشکی را خوانده باشد و در دانشگاه بعد از حدود ۳ یا ۴ سال به صورت تخصصی درس خواندن به بهترین دندانپزشکی ترمیمی تبدیل می شود و می‌تواند کار ترمیم دندان ها را به خوبی در مطب خود انجام دهد.

انجمن دندانپزشکی ترمیمی ایران

مردم اغلب دندانپزشکان عمومی را می شناسند و بسیاری نیز با متخصصان دندانپزشکی مانند ارتودنسی یا پر کردن دندان نیز آشنا هستند و همچنین دندانپزشکی مخصوص کودکان، متخصص پروتز دندان و همچنین جراح دهان و دندان آشنا می باشند. دندانپزشکی دارایی شاخه های بسیار زیادی می باشد که ما در این مطلب می‌خواهیم در مورد انجمن دندانپزشکی ترمیمی ایران مطالبی را ارائه دهیم. در این متن تلاش شده است که درباره این تخصص توضیحاتی به شما ارائه شود و خدمات مانند اصلاح لبخند که دندانپزشکان حوزه ترمیمی و زیبایی انجام می‌دهند بیشتر آشنا شوید. ترمیم دندان و زیبایی دندان دو بخش اصلی این تخصص می باشد که نه تنها از هم جدا نمی‌شوند بلکه گاه به یک اندازه مهم نیز می باشد و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. هرچند کارهایی که انجام می شود در این رشته تخصص زیبایی دندان و برخی انجام این فرایندها تنها جنبه زیبایی ندارد و باعث تقویت و افزایش سلامت دندان می‌شود .متخصص دندانپزشکی ترمیمی تخصص بسیار زیادی که دارد باعث تقویت دندان ها می شود و به طور مثال در خصوص پر کردن دندان ها پر کردگی همرنگ دندان شاید از نظر زیبایی نسبت به پرکردن های فلزی قابل توجه تر باشد و شکل دندان ها را زیباتر می‌کند اما به دلیل اینکه نیاز کمی به تراشیدن بافت دندان دارد برای حفظ سلامتی دندان بسیار مفید است .

انواع دندانپزشکی ترمیمی

 دندانپزشکی زیبایی روش های درمانی بسیار زیادی دارد که برای ترمیم دندان انجام می دهد. متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان یک هنرمند است که علم و هنر را با همدیگر ترکیب می‌کند و باعث زیباتر شدن شکل و ظاهر دندان می شود. متخصص ترمیمی برای اینکه بتوانند کار خود را بسیار مناسب انجام بدهد و دندان ها شکل ظاهری زیبای داشته باشد از ابزارها و عملکرد های بسیار زیادی استفاده می کنند تا بتواند کار خود را به صورت مناسب انجام دهند.

رزیدنت دندانپزشکی ترمیمی

رزیدنت دندانپزشکی ترمیمی یکی از رشته های دندانپزشکی می باشد که کار دستیاری دندانپزشکی را به عهده دارد و حتماً باید درس های دندانپزشکی را بخوانند و در دانشگاه رشته دندانپزشکی را ادامه بدهند تا بتواند یک دندانپزشک ماهر شوند.باید بگویم که پذیرفته شدگان این رشته میتوانند در اتاق دندانپزشکی به انجام امور همانند کمک به استریل کردن وسایل و تجهیزات پزشکی و همچنین امور دفتری مشغول به انجام کار شوند.

ترمیم دندان در بعضی موارد نیازمند به جراحی دهان و دندان نیز می باشد. اطلاعات بیشتر درمورد جراحی را میتوانید در صفحه ی زیر مطالعه کنید.

جراحی دهان و دندان

در واقع دوره هایی که برای تمامی پذیرفته شدگان در این رشته وجود دارد انجام دهند و پس از شرکت در آزمون های مربوط به دستیاری پزشکی می توانند در رشته مورد نظر خود شروع به کار کنند و یک رزیدنت ماهر شوند. امروزه افراد بسیار زیادی هستند که به رشته رزیدنت دندانپزشکی مراجعه می کنند و در این رشته شروع به درس خواندن و فعالیت می کنند و در مطب‌های دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد رزیدنت دندانپزشکی می شود .باید رزیدنت دندانپزشکی مهارت بسیار بالای داشته باشد و دستیار مناسبی برای متخصص دندانپزشکی شود. معمولاً رزیدنت های دندانپزشکی نیز تمام درس های دندانپزشکی را در دانشگاه می خوانند و به رشته دندانپزشکی علاقه بسیار زیادی دارند و به همین دلیل است که رزیدنت بودن یا دستیار دندانپزشکی بسیار مهم می باشد و اهمیت بالای این رشته باعث شده است که برای افراد سخت گیری ایجاد شود تا بتوانند به تمام مسائل دندانپزشکی بپردازند.

 تنها با چند کلیک جهت ویزیت و مشاوه رایگان نوبت دریافت کنید.

دریافت نوبت