جراحی دهان و دندان

جراحی دهان و دندان

جراحی دهان و دندان چیست؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که تفاوتی بین جراح دهان و دندان با دندانپزشک نمیباشد باید بگویم که این افراد سخت در اشتباه هستند زیرا این دو تفاوت جزیی را در بیشتر زمینه ها دارند. دندانپزشک معمولی در ابتدا دندان شماره مورد معاینه قرار می دهد و بعد تصمیم میگیرد که می تواند از عهده ترمیم آن با استفاده از روش های دندانپزشکی ترمیمی بر بیاید یا نه و در صورت مشکل بودن این کار هستن باید توسط جراح دهان و دندان صورت بگیرد. دندانپزشک معمولی معمولاً علم دندانپزشکی را توسط آموزش های عملی یاد می گیرد در نتیجه می توانند کارهای جزئی دندان را انجام دهد ولی جراح دهان و دندان علاوه بر اینکه در این زمینه تحصیل نموده است به صورت جزئی تمام دوره های آن را دیده در نتیجه به راحتی می تواند جراحی را انجام دهد. جراح دهان و دندان در بیشتر از زمینه‌ها تخصص کافی و جامع را دارد در نتیجه این امر باعث می‌شود که ظرافت بیشتری را در کار خود داشته باشد و همچنین تخصصی تر عمل نماید.

داشتن دندان های سفید و زیبا برای هر کس بسیار مهم است. با خواندن صفحه ی بلیچینگ دندان از روش های سفید کردن دندان مطلع شوید.

بلیچینگ دندان

چه زمانی باید به جراح دهان و دندان مراجعه کنیم ؟

از آن جایی که دندان بسیار مهم میباشد شما بهتر است هر چند وقت به دندانپزشکی مراجعه نمایید تا از سلامت دهان و دندان خود مطمئن شوید زیرا مراجعه به موقع باعث می‌شود که شما کمتر نیاز به جراحی داشته باشید که یک مسئله بسیار مهم و حائز اهمیت خواهد بود. اگر دندان شما به هر دلیلی دچار آسیب شود شما سعی کنید به بهترین جراح دهان و دندان مراجعه نمایید زیرا این افراد با توجه به سابقه بالایی که در زمینه شغلی خود دارند تمام تلاش خود را می‌کنند که یک کار با کیفیت را ارائه دهند. مراجعه به جراح دهان و دندان بستگی به عوامل مختلفی دارد ولی بیشتر مواقع وقتی صورت می گیرد که شما برای جراحی دهان خود به یک پزشک متخصص نیاز دارید و یا اینکه امکان دارد تصادف کرده باشید و دندان شما دچار آسیب شده باشد به همین منظور حتماً باید به متخصص جراح دهان و دندان مراجعه نمایید.

وقتی دندان شما در وضعیت اورژانس قرار دارد و یا اینکه نیاز به جراحی فک دارد شما حتماً باید پیش جراح دهان و دندان بروید زیرا دندانپزشک عمومی نمی تواند از عهده این کار بر بیاید.در بعضی از مواقع دندان ها در وضعیت بسیار وخیم قرار می گیرند که نیاز به رسیدگی فوری دارند که معمولاً پزشک عمومی تخصص کافی را در این زمینه ندیده است به منظور شما برای ترمیم و درست بودن آن باید پیش جراح دهان و دندان بروید که کشیدن دندان که نیاز به جراحی داشته باشد و یا ترمیم لثه ها جزو این موارد می باشند.در نتیجه بیشتر مشکلات دهان و دانشمندان قابل حل نمودن هستند به شرطی که شما به دندان خود اهمیت دهید به گونه ای که اگر کمترین درد در ناحیه دندان خود مشاهده نموده اید حتما در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه نمایید که این کار باعث می شود که آسیب دیدن دندان شما بسیار کمتر شود و شما هزینه اضافی را در این زمینه پرداخت نکنید. مراجعه به موقع باعث میشود که شما دیگر نیاز به جراحی نداشته باشید زیرا قطعاً جراحی که مرحله بسیار طاقت فرسا می باشد که باید دوره خاصی را طی نماید.

تفاوت جراح دهان و دندان با دندانپزشک

شاید برای بیشتر افراد این سوال به وجود بیاید که تفاوت بین متخصص جراحی دهان و دندان با دندانپزشک چه چیزی می باشد. یکی از تفاوت بارز جراحی دهان و دندان با دندانپزشک ای می باشد که جراحی دهان دارای ظرافت و کارایی بیشتری بوده در نتیجه در این زمینه قطعاً تخصص بیشتری دارند. جراحان دهان و دندان علاوه بر طی نمودن تحصیلات در زمینه دندانپزشکی شش سال دیگر نیز باید به تحصیل خود ادامه بدهند تا تخصص بگیرند. دندانپزشک عمومی فقط دوره خاصی از دندانپزشکی را سپری می نمایند همچنین این افراد کارهای جزئی مانند کشیدن های معمولی و ویزیت های اولیه را انجام می دهند.وقتی دندان شما آسیب ببیند شما برای ترمیم آن حتما باید پیش متخصص دهان و دندان بروید زیرا دندانپزشکان نمی توانند دندان شما را ترمیم نمایند.به طور کلی متخصص جراح و دندان و دندانپزشکی کارهای خاصی را در زمینه شغلی خود انجام می دهند که هر کدام به نوبه خود بسیار مفید هستند و شما ابتدا باید این را در نظر بگیرید که به چه منظور می خواهید به دندانپزشک مراجعه نمایید تا بتوانید پیش پزشک مربوطه بروید.

انواع جراحی دهان و دندان

انواع جراحی دندان چیست ؟

جراحی دندان انواع مختلفی دارد که هر کدام به منظور خاصی صورت می‌گیرد به همین منظور ما در اینجا به انواع مختلف آن می پردازیم تا اطلاعات شما در این زمینه کافی و جامع گردد. کانال ریشه یکی از رایج‌ترین جراحی‌های میباشد. جراحی کانال ریشه دندان برای جلوگیری از پوسیدگی و همچنین تسکین درد دندان می باشد که معمولاً بدون درد می باشد و تاثیر زیادی در تسکین درد نیز دارد. نوعی دیگر از جراحی ایمپلنت دندان بوده که جایگزین ریشه های دندان میشود، ایمپلنت برای محافظت از تاج دندان می باشد که معمولاً از جنس آلیاژ ای به نام تیتانیوم ساخته شده است که هیچگونه واکنشی با دندان نمی دهد در نتیجه بسیار مقاوم می باشد.وقتی دندان شما به دلیل عوامل مختلفی مانند پوسیدگی بیماری و خیلی از موارد دیگر دچار آسیب شده و شما می توانید از ایمپلنت با اطمینان خاطر استفاده کنید.

یکی از دغدغه ها و ترس های بیماران در دندانپزشکی، عصب کشی است. اگر میخواهید اطلاعات کاملی درباره ی عصب کشی دندان داشته باشید میتوانید صفحه ی زیر را مطالعه کنید.

عصب کشی دندان

ایمپلنت یک پروسه بسیار طولانی می باشد زیرا پزشک مورد نظر ابتدا باید اطمینان حاصل کنند که ایمپلنت با بافت به خوبی جوش خورده است یا نه تا بتواند ادامه کار را انجام دهد در نتیجه شما باید بسیار صبور باشید.جراحی دندان وقتی انجام شود که دندان عقل شما به خوبی در نیامده است در نتیجه شما حتما برای بیرون آوردن دندان عقل باید از جراحی استفاده نمایید. همچنین وقتی پزشک شما تشخیص دهد که امکان دارد دندان عقل باعث ایجاد عفونت شود دندان ها را تحت تاثیر قرار دهد که شما هستند باید از جراحی استفاده کنید. اگر دندان شما به دلایل مختلفی آسیب ببیند شما حتما باید دندان خود را بازسازی نمایید زیر آسیب دیدن دندان باعث میشود که لثه ها و سایر عوامل تحت تاثیر قرار بگیرند و همچنین باعث می شود که زیبایی شما کاسته شود و شما با سازی به راحتی می توانید زیبایی اولیه دندان خود را به دست آورد.نوعی دیگر از جراحی دندان زیبایی می باشد که یک امر ضروری نبوده ولی در بیشتر موارد افراد برای زیبا سازی صورت از این جراحی استفاده می‌کنند که شامل ارتودنسی و سفیدی دندان می باشد.

 تنها با چند کلیک جهت ویزیت و مشاوه رایگان نوبت دریافت کنید.

دریافت نوبت