بهترین نوع ارتودنسی دندان چیست؟

بهترین نوع ارتودنسی دندان چیست؟

بهترین نوع ارتودنسی دندان چیست؟ سوالی می باشد که معمولاً بیشتر افراد وقتی قصد ارتودنسی کردن دندان های خود را دارند، از پزشک معالج خود می پرسند. فردی که می‌خواهد دندان خود را ارتودنسی کند بعد از مراجعه به کلینیک ارتودنسی و انجام معاینات خاص و با توجه به سن و شرایط ناهنجاری های موجود در دهان، با توجه به صلاح دید متخصص ارتودنسی دندان هر کدام از روش های ارتودنسی برای او انتخاب می شود که قطعاً پزشک معالج بهترین نوع آن را برای فرد در نظر می‌گیرد که هر کدام از این روش ها نیز انواع خاصی دارد که با توجه به وضعیت بیمار استفاده می شوند، در نتیجه بهترین روش ارتودنسی دندان روشی بوده که بتواند با توجه به سن بیمار و میزان ناهنجاری های ایجاد شده در دهان، در کوتاه ترین زمان نتیجه مثبتی را از خود نشان دهد.

.

ارتودنسی دندان یکی از انواع روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد. برای کسب اطلاعات کامل پیشنهاد میشود به صفحه ی آن در الودندان مراجعه کنید.

دندانپزشکی زیبایی

ارتودنسی دندان ثابت

ارتودنسی دندان ثابت از انواع روش ارتودنسی دندان می باشد که به عنوان پر کاربرد ترین و قدیمی ترین روش ارتودنسی بوده که در این روش ار انواع مختلف لینگوال، براکت فلزی و براکت سرامیکی استفاده می کنند.براکت های فلزی به کار رفته در این نوع ارتودنسی به عنوان اولین نوع ارتودنسی دندان به شمار می روند که به دلیل داشتن کیفیت بالا امروزه نیز از آن بسیار استفاده می کنند.در این نوع ارتودنسی ابتدا براکت ها بر روی دندان ها نصب می شود و بعد سیم از میان آنها رد که این روش از جمله روش های اقتصادی در ارتودنسی به شمار می آید، در نتیجه افرادی که هزینه برای آنها مهم می باشد، می‌توانند این ارتودنسی را برای خود انتخاب کنند.این نوع ارتودنسی به راحتی قابل تشخیص بوده و با کوچکترین لبخند نیز شما می توانید آن را مشاهده نمایید و با توجه به اینکه برای برخی از افراد ظاهر خیلی اهمیت دارد، امکان دارد این روش را انتخاب نکنند.

ارتودنسی دندان متحرک

نوع ارتودنسی برای هر شخص با توجه به دندان و همچنین نامنظم بودن آن توسط دندانپزشک انتخاب می شود، در نتیجه این روش تنوع بسیار زیادی دارد که یکی از آنها ارتودنسی دندان متحرک می باشد.ارتودنسی دندان متحرک معمولاً بیشتر برای افراد زیر ۱۲ سال انتخاب می شود، زیرا بعد از اینکه فرد سن ۱۲ سالگی را پشت سر بگذارد، به دلیل اینکه استخوان های فک تکامل پیدا می کنند دیگر روش ارتودنسی متحرک جوابگو نخواهد بود.این نوع ارتودنسی از صفحه پلاستیکی به همراه سیم تشکیل شده است که به دندان ها متصل می شود و آنها را به آرامی و ملایمت به حرکت در می آورد، به دلیل این که این ارتودنسی فشارهای ملایم را به دندان وارد می کند، در نتیجه این نوع فشارها دندان های افراد را به شکل ایده آل در می آورد.

ارتودنسی دندان دیمون

یکی از بهترین نوع ارتودنسی دندان به روش دیمون می باشد که جدیدترین نوع ارتودنسی به شمار آمده که دارای کیفیت بالایی بوده که همین امر موجب شده است که محبوبیت بسیار بالایی را در میان مردم کسب نماید.در ارتودنسی دیمون از سیستم سلف لیگیت استفاده می شود و به دلیل داشتن مکانیزم لغزشی باعث می‌شود تا براکت ها به سیم متصل شوند و با جابجا شدن دندان ها سفت شدن سیم ها نیز به صورت خودکار تنظیم شده که از مزیت بسیار خوب این ارتودنسی می باشد.این ویژگی باعث شده است که ارتودنسی دیمون در کوتاه ترین زمان نتیجه مثبتی داشته باشد، به گونه ای که افراد در زمان کم تغییرات را به خوبی بر روی دندان های خود مشاهده می کنند. در این روش فشار کمتری به دندان ها وارد شده، ولی به دلیل مستمر بودن فشار ها نتیجه بهتری را شما مشاهده خواهید نمود، در نتیجه اگر به دنبال راه ساده تری برای منظم کردن دندان های خود می باشید، ارتودنسی دیمون یکی از بهترین روش ها برای شما خواهد بود.

ارتودنسی دندان نامرئی

اگر شما قصد ارتودنسی دندان و اصلاح طرح لبخند خود را دارید، حتما باید به یک دندانپزشک متبحر مراجعه نمایید، زیرا اهمیت بسیار بالایی دارد و در نتیجه باید با ظرافت هرچه بیشتر انجام شود تا نهایت کار زیبا و ایده آل گردد.ارتودنسی روش های مختلفی دارد که یکی از بهترین روش های ارتودنسی دندان، به صورت نامرئی بوده و همانگونه که از نامش پیدا می باشد ارتودنسی در این روش کاملاً نامرئی بوده و قابل تشخیص نمی باشد. در روش ارتودنسی نامرئی از پلاک های کاملاً نامرئی و شفاف استفاده می نمایند.جنس براکت های به کار رفته در این نوع ارتودنسی از نوع سرامیک و یا پلاستیک می باشد که معمولاً همرنگ با دندان ها انتخاب شده و همچنین ارتودنسی نامرئی علاوه بر اینکه به سختی برای دیگران قابل تشخیص می باشد بهترین نتیجه را نیز برای فرد به دنبال خواهد داشت.

بهترین نوع ارتودنسی دندان چیست؟

یکی دیگر از روش هایی که مانند ارتودنسی دندان به زیبایی لبخند شما کمک میکند پروتز دندان می باشد. برای آشنایی با پروتز دندان میتوانید به صفحه ی زیر مراجعه کنید.

پروتز دندان

انتخاب بهترین نوع ارتودنسی دندان

نامنظم بودن دندان یکی از بزرگترین مشکلاتی می باشد که اغلب افراد با آن درگیر هستند و در رابطه با این مشکل باید بگوییم که روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید زیبایی دندان خود را به دست آورید که هرکدام از روش ها نیز ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.ارتودنسی یکی از کاربردی ترین روش ها در دندانپزشکی بوده که با استفاده از آن‌ شما می توانید فواصل بین دندان ها و همچنین نامنظمی آن را به خوبی برطرف نمایید. با توجه به این که انواع مختلفی از ارتودنسی وجود دارد و هرکدام ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی را دارا می باشند، در نتیجه نمی توان گفت که بهترین ها کدام هستند، زیرا هر کدام از آن ها برای افراد خاص به کار می روند و هر کدام به نوبه خود جزو بهترین ها می باشند.

 تنها با چند کلیک جهت ویزیت و مشاوه رایگان نوبت دریافت کنید.

دریافت نوبت