بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان چیست ؟

بلیچینگ دندان را می توان یکی از راه های تخصصی سفید کردن دندان ها معرفی نمود برای بسیاری از افراد زرد شدن ، تیره و کدر شدن دندان ها بسیار ناخوش آیند خواهد بود به طوری که این بد رنگی به وسیله ی مسواک هم قابل پا کسازی نبوده و از بین نمی رود . در ببشتر موارد این زردی و تیرگی باعث پایین آمدن اعتماد بنفس شخص خواهد شد بگونه ای که در بسیاری از جمع های قادر به خندیدن یا صحبت کردن نخواهد بود و برای از بین بردن این تیرگی و زردی یک درمان اساسی به نام بلیچینگ نیاز است که با مراجعه به دندان پزشکی و استفاده از مواد مخصوص به روش های مختلف می توان دندان ها را سفید کرد تا از مخفی نمودن لبخند جلوگیری نمود این نمونه از درمان برای دندان ها روش های گوناگونی دارد که دندان پزشک برخی از آن را در مطب و بعضی دیگر را در منزل می توان انجام داد .

با این روش درمانی رنگ دانه های تیره ای که روی دندان ها قرار گرفته اند را با یک ماده ی مخصوص و بسیار قوی از بین خواهند برد این سفید کردن فقط مختص دندان های طبیعی می باشد یعنی اگر شخص درون دهانش دندان روکش شده یا ایمپلنت داشته باشد سفید نمی شود در این روش درمانی اینگونه نیست که دندان پزشک بخواهد کار خاصی را برای بیمار انجام دهد بلکه با یک ماده که از غلظت بالایی برخوردار است در یک زمان کوتاه می تواند زردی ، تیرگی دندان ها را از بین ببرد .

بلیچینگ دندان یکی از اقدامات برای زیبا تر کردن لبخند شماست. با مطالعه ی صفحه ی اصلاح طرح لبخند میتوانید با روش های دیگر نیز آشنایی پیدا کنید.

اصلاح طرح لبخند

انواع روش های بلیچینگ دندان

انواع روش های بلیچینگ دندان : خوشبختانه در عصر حاضر بسیاری از مشکلات ، بیماری های دهان و دندان قابل درمان می باشد . در بعضی موارد این درمان ها هزینه های بیشتر و برخی موارد کمتر خواهد بود یکی از روش های درمانی که برای زیبایی بیشتر دندان ها و سفید کردن و ازبین بردن پلاک ها ، جرم های بد رنگ و زرد روی دندان انجام داده می شود بلیچینگ نامیده می شود در این نمونه بیماران هزینه های کمتری را نسبت به نمونه هایی مانند: کامپوزیت ، لمینت ، اسنپ اسمایل و … پرداخت خواهند کرد . این روش درمانی هم در مطب دندان پزشک قابل انجام بوده و هم در منزل به کمک پزشک و راهنمایی هایی که برای فرد بلیچ کننده توصیه می شود قابل انجام دادن است .

 اگر در مطب پزشک انجام شود مراحل کار اینگونه است که دکتر به وسیله ماده یک ماده ی شیمیایی غلیظی که به روی دندان ها آغشته می شود سپس با تاباندن نور آبی رنگ ( همان لیزر) رنگ دندان ها حدودا بعد از یک ساعت تغییر می کند .در روش خانگی که هوم بلیچینگ هم نامیده می شود شخص مراجع کننده بعد از معاینات لازم توسط پزشک و انجام کارهای اولیه از فک های بالا و پایین فرد قالب گیری خواهد شد در نوبت بعدی که شخص به مطب می رود قالب ها یا همان تری ها را به همراه ماده ای که برای سطح دندان ها نیاز است تحویل می گیرد .

مراحل بلیچینگ در دندانپزشکی

مراحل بلیچبنگ در دندانپزشکی ، برای بسیاری از افراد ممکن است این سوال پیش بیاید که انجام بلیچینگ در دندانپزشکی چگونه و با چه روشی انجام می شود با ما همراه باشید تا توضیحاتی را در این باره ارائه کنیم . موادی که برای بلیچینگ نیاز است به وسیله ی دندان پزشک روی سطح دندان ها مالیده شده و حدودا به مدت یک ساعت روی دندان ها نگه داشته می شود سپس در مرحله ی بعدی به وسیله ی دستگاه نور آبی رنگی به دندان ها تابانده می شود در اولین نوبتی که بلچینگ انجام می شود این امکان وجود دارد که نتیجه ی مطلوب حاصل نشود دندان پزشک به دندان ها یک هفته استراحت داده و سپس مجددا بلیچینگ را تکرار می کند .شایان ذکر است فاصله ی زمانی نباید کمتر از یک هفته باشد در غیر این صورت به دندان ها آسیب وارد خواهد شد . در دندان پزشکی سفید شدن دندان ها سریعتر خواهد بود ولی برای ماندگاری بیشتر و کسب نتیجه ی بهتر خوب است ادامه ی درمان در منزل صورت بپذیرد .

 ماده ای که دندان پزشک از آن استفاده می کند غلیظ بوده و دارای اکسیژن نوزاد است که درون دندان ها نفوذ کرده و رنگ های تیره و کدری که درون نسج دندان ها فرو رفته اند را بخوبی جدا کرده و دندان ها را پاکسازی ، سفید می نماید . در مرکز ما تمامی مراحل سفید کردن یا بلیچ دندان ها به وسیله کادر محرب و حاذق انجام می شود شما مراجع کنندگان گرامی می توانید از خدمات گوناگون دندان پزشکی با بهترین کیفیت ، قیمت مناسب بهرمند شده و زیبایی ، جذابیت را به خودتان هدیه بدهید .

انواع بلیچینگ دندان

مراحل بلیچینگ در خانه

مراحل بلیچبنگ در خانه : در این روش سفید کردن دندان ها شخص به دندان پزشکی مراجعه نموده و در اولین نوبت دندان پزشک بعد از اینکه دندان های بیمار را معاینه ، جرم گیری نمود برای شخص قالب هایی از فک بالا ، پایین تهیه می کند. بر اساس همین قالبی که دندان پزشک ساخته است تری های مخصوص بلیچینگ برای شخص ساخته می شود .‌ در نوبت بعدی که دندان پزشک برای بیمار مشخص می نماید قالب ها به بیمار تحویل داده می شود چون در نوبت اول این کار انجام پذیر نیست بعد از تحویل قالب ها شخص در مدت زمان دو هفته می تواند از آنها استفاده کند . لازم است قبل از هر گونه اقدامی برای بلیچ کردن دندان ها یا در مطب ، یا در منزل حتما دندان های پوسیده درمان شود در غیر این صورت با یک حساسیت دندانی شدیدی مواجحه خواهید شد . نیاز است قبل از استفاده ی قالب های بلیچ در منزل حتما مسواک و نخ دادن کشیده باشید بعد از آن ماده ی مخصوص بلیچینگ را به میزان یک قطره در فضای هر دندانتان بریزید نیاز است تری ها دو ساعت روی دندان قرار بگیرد. در این حین اگر ماده اضافی از آن بیرون ریخته شد به وسیله ی یک دستمال آن را تمیز کنید بعد از اینکه دو ساعت به پایان رسید حتما دندان ها را مسواک کنید تا اضافی مواد بخوبی از سطح دهان ، دندان ها پاک شود در هر بار استفاده از تری ها فقط نیاز است تری یک فک گذاشته شود و دیگری به فردای آن روز موکول شود .

پروتز دندان نیز در کنار بلیچینگ میتواند به زیبا تر کردن لبخند شما کمک کند. پیشنهاد میشود صفحه ی زیر را مطالعه کنید.

پروتز دندان

مزایای بلیچینگ چیست ؟

نیاز است بدانیم تمامی روش های درمانی هرچند برای زیبایی یا غیر از آن دارای مزایا و معایب می باشد . در عصر حاضر که تقریبا تمامی افراد تلاش می کنند از تمامی زیبای ها برخوردار شوند و از دیگر افراد جامعه عقب نماند ممکن است این زیبایی برای دندان ها و مخفی نکردن لبخند باشد پس به بلیچینگ و سفید کردن دندان هایشان رو می آورند مزایایی که بلیچینگ دارد را این گونه می توان تشریح کرد در این روش با کمک مواد شیمیایی و لیزر می توان تیرگی ، زردی ، کدری دندان ها را از بین برد. در بین بیشتر دندان پزشکان این نظریه وجود دارد که بلیچینگ کردن دندان ها یکی از کم خطر ترین روش سفید ، براق کردن دندان هاست در این نمونه از درمان رنگ دانه های تیره و کدری که روی دندان چسبیده اند تا سه الی چهار درجه تغییر رنگ داده و روشن تر می شوند . لازم به ذکر است برای اینکه از بلیچ کردن نتیجه ی بهتری حاصل کنید باید دندان پزشکتان علت تیرگی دندان را برای شما مشخص نماید تا شما بتوانید از تیرگی و زردی مجدد خود داری کنید . یکی از مزایایی که در این روش وجود دارد این است که نیاز نیست روی دندان ها با لثه کار خاصی مانند تزریق ، یا خراش انجام داد پس با این روش عوارض کمتری را تجربه خواهید کرد .

معایب بلیچینگ چیست ؟

 بلیچ کردن دندان ها یک روشی است که در آن دندان ها سفید و براق می شود که بطبع خواسته یا ناخواسته می تواند عوارضی را برای شخصی که می خواهد این روش درمانی را انتخاب کند در پی داشته باشد. قابل ذکر است این روش درمان بگونه ای نیست که عوارض بسیار شدیدی داشته باشد که دندان پزشک ها بخواهند بیماران را از انجام آن منصرف کنندیا حتی برای سلامتی شخص بلیچ کننده عوارض جبران ناپذیری را داشته باشد با این حال می تواند به یک دغدغه و اضطراب برای فرد بیمار تبدیل شود و افراد بخواهند قبل از انجام این روش دندانپزشکی زیبایی به عوارض احتمالی آن پی ببرند . در کل کارهایی که دندان پزشک انجام می دهد مانند تاباندن لیزر ، استفاده از ماده ی بلیچ ، تا حد بسیار بالایی برای شخص بدون ضرر بوده و به دندان ها و سلامتی آسیب نمی رساند با این حال ممکن است برای افراد مسائلی مانند :

 ۱_ حساس شدن دندان ها ( به گرما ، سرما )

 ۲_ احساس سوزش در لثه های بالا و پایین

 3_ احساس دندان درد

 4- پایین بودن ماندگاری بلیچینگ ،

تمامی این مواردی را که ذکر کردیم امکان دارد برای تمامی افرادی که از این روش استفاده می کنند رخ نداده و در معدود افراد اتفاق بیفتد ولی با این حال دانستن این نکات خالی از لطف نیست . در مرکز ما قبل از انجام هر گونه خدمت برای بیماران تمامی نکات برای فرد توضیح داده خواهد شد تا بیماران با خیال راحت و آسود دندان هایشان را بلیچینگ نمایند .

بلیچینگ چقدر دوام می‌آورد ؟

بلیچینگ چقدر دوام می آورد ؟ منظور از طرح این سوال این است که بدانیم وقتی با روش های مختلف بلیچ دندان هایمان را سفید و براق کردیم این سفیدی تا چه زمانی ماندگاری خواهد داشت . برای دستیابی به دوام بلیچینگ نکاتی را برای شما تشریح می کنیم

 ۱_ افرادی که از دخانیات استفاده می کنند باید بدانند دشمن دندان های سفید و براق همین دخانیات (قلیان ، سیگار ، و…) می باشد پس باید تلاش کنند مصرف آن را به صفر برسانند.

 ۲_ افرادی که دندان هایشان را بلیچ می کنند فردای آن روز نباید به هیچ وجه از مواد غذایی که رنگی هستند استفاده کنند.

 ۳_ تلاش کنید مسواک زدنتان را به صورت رندم انجام دهید دندان هایتان را نخ بکشید.

 ۴_ نکته ی دیگر اینکه بعد از مصرف چای ، قهوه بلافاصله مسواک بزنید یا اینکه مصرف این دست از نوشیدنی ها را کم کنید.

 ۵_ در هفته های اولی که عمل سفید کردن دندان هایتان را انجام داده اید به پزشکتان مراجعه کنید تا دندان هایتان را معاینه کند . معمولا بعد از انجام بلیچ پزشک شما را راهنمایی خواهد کرد پس به این نکته توجه داشته باشید از پزشکتان بخواهید شما را در این زمینه راهنمایی کند. یکی از توصیه هایی که بعد از انجام سفید کردن دندان به شما پیشنهاد می شود خوردن سبزیجات ، مایعاتی مانند : ( شیر پاستوریزه ، آب نه خیلی سرد نه خیلی گرم ، مرغ ، ماهی ، برنج ) و مواد غذایی که خیلی سفت نباشد است . در روزها یا ساعت های اولیه تلاش کنید از مواد چسبناک مثل انواع شکلات های چسبناک یا رنگی استفاده نکنید تا بتوانید به دوام سفید ماندن دندان هایتان کمک کنید .

قیمت بلیچینگ دندان

قیمت بلیچینگ دندان در سال 1401 ، مجموعه ی ما با دارا بودن یک مدیریت با تدبیر تلاش نموده از بالا رفتن بی رویه ی قیمت بلیچینگ دندان در سال ۱۴۰۱ جلوگیری نماید. این مرکز با در اختیار داشتن بهترین ، با تجربه ترین پزشکان متخصص دندان پزشکی با کیفیت ترین خدمات را به بیماران خود ارائه می دهد . شما بیماران گرامی می توانید قبل از مراجعه به مراکز دندان پزشکی به وبسایت مجموعه ی ما مراجعه نمایید و از خدمات ارائه شده در این مرکز اطلاع حاصل کنید .یا در صورت تمایل می توانید از مشاوران ما را هنمایی دریافت کنید شما می توانید پاسخ هرگونه سوال پیش آمده در رابطه با بلیچ کردن دندان ، سایر خدمات دندان پزشکی مانند : لمینت ، کامپوزیت ، و …را از مشاوران ما دریافت نمایید تا در زمان مراجعه به دندان پزشکی دچار سردرگمی نباشید . هدف ما جلب رضایت مشتری ، ارائه ی خدمات با کیفیت ، قیمت بسیار مناسب می باشد . مراجع کنندگان می توانند با یک سرچ کوتاه متفاوت بودن مرکز ما را با سایر مراکزی که در این زمینه فعالیت می کنند را مشاهده نمایند .

 تنها با چند کلیک جهت ویزیت و مشاوه رایگان نوبت دریافت کنید.

دریافت نوبت