ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یکی از روش های کاشت دندان است که امروزه در بین مردم بسیار شایع شده است و یک روش بسیار خوب و راحتی است. افراد زیادی به علت های مختلف که ممکن است پیری، کشیدن دندان، خرابی‌ها و فرسودگی و غیره باشد، دندان های اصلی خود را از دست می دهند و مجبورم دندان های دیگری جایگزین کند نداشتن دندان باعث مشکلاتی مانند درست کردن نخوردن و ظاهر نامرتب صورت و غیره می شود.

ایمپلنت دندان روشی دائمی است که می‌توانید برای از دست دادن دندان های خود استفاده کنید. خوشبختانه امروزه با روش های ایمپلنت مردم نگران از دست دادن دندان های خود نیستند و دیگر به سراغ دندان های مصنوعی نمی روند. ایمپلنت دندان یک پیچ فلزی است که جایگزین قسمت ریشه دندان از دست رفته می شود و نمای یک دندان واقعی را به شما می بخشد. شما با ایمپلنت کردن دندان می‌توانید یک دندان زیبا داشته باشید. داشتن یک دندان زیبا می تواند تاثیر زیادی بر لبخند زدن و حرف زدن ما داشته باشد.

 شما با ایمپلنت کردن دندان هایتان می توانید تا آخر عمر بدون هیچ مشکلی از آنها استفاده کنید. ایمپلنت دندان محدودیت سنی خاصی ندارد و هر فردی که موقعیت درستی دارد و نیاز به دندان مناسبی دارد می تواند از ایمپلنت دندان استفاده کند. اگر فردی به هر علتی دندان های اصلی خود را از دست داده و به سن رشد رسیده است و یا کودکی بر سر حوادثی دندان های خود را از دست داده می تواند عمل ایمپلنت را انجام دهد.

لمینت و ونیر کامپوزیت نیز از روش های دیگر زیبا سازی دندان است که برخلاف ایمپلنت نیازی به جراحی ندارند. برای آشنایی بیشتر به صفحه های زیر مراجعه فرمایید.

ایمپلنت دندان چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که ایمپلنت دندان یک روشی بسیار مناسب است که امروزه علاقمندان زیادی داشته است و افراد زیادی از این روش کاشت دندان استفاده می کنند. ایمپلنت دندان یا فیکسچر در اندازه ریشه دندان آن فرد به جای ریشه های از دست رفته قرار می‌گیرد. فیکسچرها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می باشد. این قطعات با دقت و ظرافت بسیار زیادی ساخته شده‌اند و کاملاً طبیعی به نظر می رسند. ایمپلنت دندان روشی موثر برای جایگزینی دندان هایی است که به هر دلیلی از دست رفته اند و برای این کار پایه هایی از جنس تیتانیوم را در استخوان فک قرار می‌دهند و بعد از ثابت کردن این پایه‌ها تاج دندانی را بر روی آن قرار می دهند.

 شما دوستان عزیزی که به علت هر مشکلی دندان های اصلی خود را از دست داده اید، می توانید به سایت ما مراجعه کنید و با قیمت مناسب و با کمترین زمان یک ایمپلنت دندان با کیفیت و زیبایی خواهید داشت. بنابراین ایمپلنت دندان یک روش درمانی مناسب برای جایگزینی دندان از دست رفته می باشد که با استفاده از آن می توانید به راحتی فضای بی‌ دندانی را با گزینه مناسب که همان ایمپلنت است جایگزین کنید.

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دیجیتال دندان یکی از انواع ایمپلنت های دندان است که در ایمپلنت دیجیتال با استفاده از مدل سازی کامپیوتری که به صورت سه بعدی نیز می باشد شرایط بررسی می شود. پس از بررسی شرایط ها متخصص اطلاعاتی درباره استخوان فک بیمار و رشته های عصبی ناحیه اطراف به دست می آورد. اطلاعاتی که متخصص به دست می آورد این امکان را ایجاد می کند که کمترین میزان برش در فک ایجاد شود و با روشی مناسب و درست عمل ایمپلنت انجام شود.

ایمپلنت دیجیتال دندان نیز دارای مزایای زیادی است و از آنجایی که برش بسیار کم صورت می گیرد خونریزی مانند ایمپلنت به روش سنتی نخواهد بود. پس در این روش خونریزی بسیار کم است و دوره نقاهت به راحتی سپری می گردد. از مزایای دیگر ایمپلنت دیجیتال دندان این است که همان روز جراحی دهان و دندان به صورت موقتی بر روی کاشت قرار داده می‌شود. پس از مدت زمان بسیار کوتاه تاج اصلی آماده شده و قرار داده می شود. بنابراین روش ایمپلنت دیجیتال بدون بخیه انجام می گیرد. امروزه افراد زیادی از ایمپلنت دیجیتال استفاده می کنند و رضایت کاملی از این نوع ایمپلنت دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع ایمپلنت به سایت ما مراجعه کنید و از کارشناسان و متخصصین ما مشورت کنید و از اطلاعات آنها بهره مند شوید.

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت انواع مختلفی دارد. مانند ایمپلنت ریشه ای که رایج ترین نوع کاشت ایمپلنت می باشد و تمامی افراد بدون هیچ محدودیتی می توانند این نوع ایمپلنت را بکارند. نوع دیگر ایمپلنت دندان، ایمپلنت چارچوب راموس، می باشد که این نوع ایمپلنت را در صورتی می توانید استفاده کنید که استخوان فک پایین برای استفاده از ایمپلنت دندان ریشه ای شکل بسیار نازک باشد. این مدل از ایمپلنت دارای چهار چوب راموس در گوشه عقب استخوان فک در دهان و نزدیک چانه قرار می گیرد و هنگامی که این نوع ایمپلنت در دهان شما گذاشته شد. یک میله فلزی نازک در اطراف بالای لثه قابل دیدن است و دندان های بعدی به صورتی ساخته می‌شود که متناسب با این میله باشند و این نوع ایمپلنت، از شکستگی فک جلوگیری می کند و روشی مناسب خواهد بود.

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان دارای مزایای زیادی است که هم اکنون به تعدادی از آنها اشاره می کنیم از جمله؛ افزایش زیبایی است که شما می توانید زیبایی از دست رفته خود را به دست آورید و اعتماد به نفس شما را تا حد زیادی بالا می برد. سرعت بالا در کاشت، که ایمپلنت دندان یکی از سریع ترین و راحت ترین روش ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. طول عمر بالا، که یکی دیگر از مزایای ایمپلنت است و طول عمر ایمپلنت دندان در حدی زیاد است که اگر بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت کنید تا آخر عمر می توانید از یک دندان مناسب و با کیفیت استفاده کنید و لذت ببرید.

از مزایای دیگر ایمپلنت حفظ سلامتی دهان و دندان است. ایمپلنت فوری نیز یکی از انواع ایمپلنت ها و روش های درست در ایمپلنت دندان می باشد که دارای مزایای زیادی است شما با ایمپلنت فوری که همانطور که از نامش پیداست، می توانید با کوتاه ترین زمان به یک دندان مناسب و باکیفیت دسترسی پیدا کنید.ایمپلنت فوری از لحاظ قیمت و زمان به صرفه است و از لحاظ اقتصادی به شما کمک فراوانی می کند. ایمپلنت دندان فوری یکی از بهترین روش جایگزین دندان است. چون همه بیماران می توانند در فرصت زمانی کوتاه، صاحب یک ایمپلنت کامل شوند. بنابراین ایمپلنت فوری را ترجیح می دهند. شما با ایمپلنت فوری بعد از کشیدن دندان به یک دندان مناسبی خواهید رسید. ایمپلنت فوری یکی از روش های درمانی مناسب برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. می توانید با استفاده از کاشت دندان فوری به راحتی و در زمان کوتاهی دندانی را جایگزین کنید.

چه کسانی می‌توانند ایمپلنت کنند؟

برای پاسخ به این سوال که چه کسانی می توانند ایمپلنت کنند باید بگوییم که، اغلب افراد که به هر طریقی دندان خود را از دست داده اند می توانند عمل ایمپلنت را انجام دهند. در صورتی که کلیه دندان های فک جلو و یا فک عقب از بین رفته باشند می توانید ایمپلنت کنید. شما در صورتی که یکی از دندان های جلو تان از بین رفته باشد می توانید عمل ایمپلنت دندان جلو را به راحتی انجام دهید و فاصله ایجاد شده از دندان های کناری آن طبیعی می شود. بنابراین به هر علتی دندان های جلویی خود را از دست داده اید می توانید از ایمپلنت دندان جلو استفاده کنید و این روش بهترین نوع جایگزینی دندان است.

موارد دیگر اینکه، در صورتی که بیش از یک دندان از بین رفته باشد و فاصله بین دندان های کناری طبیعی باشد می توانید ایمپلنت کنید.در صورتی که یک یا بیشتر از یک دندان از انتهای هر قوس دندانی از بین رفته باشد و تنها از یک طرف دندان طبیعی باشد از ایمپلنت استفاده می‌شود و این که، افراد زیادی هستند که نمی توانند از دندانهای مصنوعی استفاده کنند بهتر است از ایمپلنت استفاده کنند. تا راحت تر باشند و از نداشتن دندان در رنج و عذاب نباشند. ایمپلنت در گفتار درست و صحیح نیز تاثیر زیادی دارد پس افرادی که می خواهند گفتار خود را بهبود بخشند از ایمپلنت استفاده کنند.

یکی از دغدغه ها و ترس های بیماران در دندانپزشکی، عصب کشی است. اگر میخواهید اطلاعات کاملی درباره ی عصب کشی دندان داشته باشید میتوانید صفحه ی زیر را مطالعه کنید.

عصب کشی دندان

ایمپلنت فوری چیست ؟

ایمپلنت فوری روشی است که امروزه استقبال زیادی دارد و معمولاً افراد دوست دارند مدت زمان کمتری طول بکشد تا به هدف خود برسند و به یک دندان با کیفیت دسترسی پیدا کنند. زمان هم برای بیمار و هم برای پزشک از اولویت زیادی برخوردار است و هر چه طول درمان کوتاه تر و کمتر باشد طرفداران و متقاضیان بیشتری خواهد داشت. ایمپلنت دندان فوری، یکی از درمان هایی است که این ویژگی را دارد و بیمار مورد نظر به سرعت می تواند نتیجه مطلوب خود را به دست آورد. به طور کلی دوره بهبود روش فوری بسیار کمتر از روش سنتی است و می‌توانید مدت زمان انجام آن را یک روز بیان کنید.

افرادی که می خواهند زیبایی دندان های خود را در کوتاهترین زمان به دست آورند به خصوص برای دندان های جلویی که در زیبایی تاثیر زیادی دارد می‌توانند از ایمپلنت فوری استفاده کنند. در صورتی که هیچ گونه بیماری لثه نداشته باشید و بافت دهان و دندان شما سالم باشد می توانید از روش ایمپلنت فوری استفاده کنید.

 قیمت ایمپلنت فوری نسبت به روش های دیگر بسیار مناسب و ارزان تر است و برای افراد زیادی قیمت، بسیار مهم است و می خواهند از لحاظ اقتصادی برایشان مقرون به صرفه باشد. بنابراین قیمت ایمپلنت فوری کمتر است و برای خانواده ها این روش مناسب تر خواهد بود. شما زمانی که استخوان فک بعد از قرار دادن پایه ایمپلنت تراکم کافی داشته باشد می توانید از ایمپلنت فوری استفاده کنید.

روش های ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان به چند روش انجام می شود یعنی به چند روش می توانیم ایمپلنت دندان را انجام دهیم. یک مرحله ای، دو مرحله ای و دندانی انجام می شود. در یک مرحله‌ای بعد از کشیدن دندان ممکن است لثه هم پوشانی کافی نداشته باشد و پزشک شما مجبور باشد از روش حد لثه استفاده کند و به این صورت که، ایمپلنت دندانی در استخوان فک قرار داده می‌شود و قطعه موقتی برون فکی ایمپلنت دندانی از لثه خارج است و لثه در همان مرحله اول جراحی بخیه زده می‌شود و نیازی به مرحله دوم ندارد. این روش اغلب در اکثر بیماران قابل اجرا می باشد. ایمپلنت دو مرحله ای به گونه‌ای است که از مزایای این روش، غیر قابل دسترس بودن ایمپلنت دندانی در فضای داخل دهان می باشد.

روش انجام این نوع ایمپلنت به گونه‌ای است که ایمپلنت دندانی در استخوان فک دهان قرار داده می‌شوند و لثه روی آن بخیه زده می شود و ایمپلنت دندانی داخل دهان قابل مشاهده نیست و دو ماه برای ایمپلنت دندانی فک پایین و سه ماه برای ایمپلنت لثه های بالا کاشته می شود. در مرحله بعدی قالب گیری جهت ساخت روکش متصل به ایمپلنت دندان انجام می شود که برای حفظ ظاهر زیبایی شما مناسب است. بیمار در صورتی که نیاز داشته باشد یک پروتز موقت دندان متحرک که شبها باید از دهان خارج شود توسط پزشکان برای بیمار انجام می شود. شما هم وطنان عزیز برای ایمپلنت ارزان با ما در ارتباط باشید و با کارشناسان و مشاورین ما در الودندان مشورت کنید و از بهترین روش ایمپلنت استفاده کنید.

قیمت ایمپلنت دندان

همان‌طور که می‌دانیم قیمت ها متفاوت است و هزینه و قیمت ایمپلنت دندان بستگی به شرایط دندانی افراد دارد که این قیمت بعد از ویزیت کردن توسط متخصص ایمپلنت شما مشخص خواهد شد. بنابراین عوامل متعددی وجود دارد که قیمت ایمپلنت دندان شما را مشخص می‌کند از جمله؛ نیاز به پیوند استخوان دارد یا نه، توسط پزشک متخصص انجام می شود یا عمومی، نیاز به سینونس لیفت دارد یا نه، برند ایمپلنت، که هرچه از برند معتبر تر و بهتر استفاده شود قطعاً از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود.

به طور کلی هزینه ایمپلنت در هر سال متفاوت خواهد بود و علاوه بر مواردی که اشاره کردیم زمان نیز در تعیین قیمت ها نیز تاثیر گذار است و امروزه قیمت ها تغییر یافته اند. شما دوستان عزیز می توانید با رزرو وقت از طریق سایت کلینیک دندانپزشکی ما اقدام کنید و با بهترین کیفیت و با تضمین به صورت نقد و اقساط از کلینیک ما استفاده کنید. در الودندان ایمپلنت با قیمت مناسب و ارزان صورت می گیرد و همه مشتریان ما از رضایت کافی برخوردار هستند.

 تنها با چند کلیک جهت ویزیت و مشاوه رایگان، نوبت دریافت کنید.

دریافت نوبت