ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟

لبخند زیبا یکی از مهمترین مسئله درباره زیبایی بوده زیرا ظاهر دندان تاثیر بسزایی بر روی اعتماد به نفس و خیلی از موارد دیگر دارد به همین منظور اگر شما در دندان‌های خود دچار مشکل شدید می توانید از روش های مختلفی برای درمان آن استفاده کنید. ایمپلنت دندان یک روش درمان دندانپزشکی بوده که از طریق آن شما می توانید دندان زیبا و سالمی داشته باشید. امروزه در سراسر کشور دندانپزشکی های بسیار زیادی وجود دارند که به خاطر داشتن دندانپزشکان ماهر و متخصص شناخته شده‌اند و به صورت اختصاصی به کار ایمپلنت می‌پردازند و شما برای زیبایی دندان و سلامت بدن خود می توانید از این مراکز بهره ببرید. برای بیشتر افراد این سوال به وجود می اید که ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟

 قطعاً هر فرد برای داشتن دندان سالم به دندانپزشکی مراجعه می‌کند و هر دندان با یکدیگر متفاوت می باشد از این رو نمی‌توان گفت که چه مدت زمانی برای انجام این کار نیاز است چون هر دندان و مراحل آن با یکدیگر متفاوت است. عوامل های مختلفی وجود دارند که مشخص میکند ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد به عنوان مثال ساختار دندان هر فرد با یکدیگر متفاوت است و استخوان و بافت آن ها نشان می دهد که چه مدت زمانی می تواند درد را تحمل کند چون اگر فک شما تحمل درد زیادی را داشته باشد قطعاً به سرعت ایمپلنت صورت می گیرد.

یکی از دغدغه ها و ترس های بیماران در دندانپزشکی، عصب کشی است. اگر میخواهید اطلاعات کاملی درباره ی عصب کشی دندان داشته باشید میتوانید صفحه ی زیر را مطالعه کنید.

عصب کشی دندان

بسیاری از افراد سوال می‌پرسند که آیا مدت زمانی که برای کار ایمپلنت صبر می کنیم آیا ارزش این را دارد و یا نه اما برای پاسخ دادن به سوالات آنها باید بگوییم قطعا دندان در یک مدت مشخصی عمر میکند و بعد از آن کارایی اولیه خود را از دست می دهد پس ایمپلنت گزینه مناسبی به جای دندان مصنوعی می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

شاید برای بسیاری از افراد سوال باشد که ایمپلنت دندان چیست؟ امروزه شما اگر می خواهید بعد از دندان طبیعی از دندان برای جویدن کمک بگیرید می توانید به جای دندان های مصنوعی از روش ایمپلنت استفاده کنید. امروزه دندانپزشکان این کار را با استانداردهای لازم انجام می دهند و با طی کردن مراحل های مختلفی می‌توانند یک دندانی که شباهت بسیار زیادی به دندان اصلی دارد به شما بدهند. در مراحل ایمپلنت دندان پزشکان از مواد اولیه از جنس تیتانیوم استفاده می کنند چون این سازگاری بسیار زیادی با بدن شما دارد و قطعا با درصد بسیار بالایی مدت های طولانی برای شما کار می کند.

دقت داشته باشید که این کار نیاز به تخصص دارد که شما برای انجام این روش باید به دندانپزشکی های معتبر مراجعه کنید و از پزشکان متخصص بهره ببرید چون برای انجام ایمپلنت دندانپزشکان باید ریشه دندان شما را مورد بررسی قرار دهند و اگر تخصص لازم نداشته باشند بعد از آن شما باید به متخصص ریشه مراجعه کنید. هزینه انجام این کار نیز به عوامل های مختلفی بستگی دارد که ما در اینجا به چند نمونه از آنها می پردازیم اول به تعداد دندان هایی که نیاز به ایمپلنت دارد و دوم جنسی که شما برای ایمپلنت در نظر می گیرید. جراحی دهان و دندان علاوه بر داشتن مزیت عوارض های بسیار زیادی دارد و یکی از عوارض های بسیار زیاد آن آلرژی می باشد. افرادی که بین دندانهای آنها فاصله بسیار زیادی وجود دارد و یا دندان آنها بیش از اندازه قوس گرفته می توانید از این روش استفاده کنید چون روشی بهتر از ایمپلت نیست.

انواع روش ایمپلنت دندان

انواع مختلفی از روش برای ایمپلنت دندان وجود دارد که هر کدام از آنها بر اساس جنس و کارایی با یکدیگر متفاوت هستند که ما به صورت جزئی در زیر به روش های دیگر می پردازیم. یک نوع روش وجود دارد که امروزه کاربرد بسیار کمی دارد چون نیاز به تخصص بسیار بالایی دارد و این نوع ایمپلنت بسیار پیچیده و مدت زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد که این روش به نام زیگوماتیک است.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

داشتن دندان های سفید زیبایی صورت و لبخند را برای شما به ارمغان می آورد. با مطالعه ی صفحه ی زیر با روش های سفید کردن دندان آشنا خواهید شد.

بلیچینگ دندان (سفید کردن دندان)

ایمپلنت اندوستال روش دیگر می باشد که امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد. این روش به این گونه صورت می‌گیرد که سوراخی در فک ایجاد می کنند و از مواد اولیه از جنس تیتانیوم استفاده میشود علت اینکه بیشتر افراد از این روش استفاده می کنند این است کخ دوام بسیار طولانی دارد و بیشتر افراد نسبت به آن حساسیت نشان نمی دهد.

روش بریج بیشتر برای دندانهای وسطی استفاده می شود چون به جای سوراخ کردن فک از دندانهای بغلی به عنوان پایه استفاده می شود این روش عیب بسیار زیادی دارد و آن این است که به صورت طبیعی جلوه نمی دهد. اگر شما می خواهید از ایمپلنت فوری استفاده کنید قطعاً باید از روش پریوستال بهره ببرید دندانپزشکان با تخصص بسیار بالا و دقت عالی در کمترین زمان کار خود را انجام میدهند.

مراحل ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟

بسیاری از افراد با نداشتن دندان رنج می‌برند و دوست ندارند از دندان مصنوعی استفاده کنند و از سوی دیگر به دلیل گذراندن مدت زمان طولانی روش ایمپلنت را نیز انتخاب نمی کنند. شاید برای شما سوال باشد که ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشدکه افراد بسیار زیادی از این موضوع رنج می‌برند و شانه خالی می کنند. مراحل ایمپلنت نسبت به هر فردی متفاوت است پس نمی توان یک مدت زمان مشخصی را تعیین کرد ولی به طور کلی بین ۵ تا ۸ ماه طول میکشد تا بتوانید شما مراحل معاینه، قالب گیری ،کشیدن دندان را پشت سر بگذارید.

مراحل انجام این کار بسیار طولانی می باشد به عنوان مثال شما ابتدا باید به دندانپزشکی مراجعه کنید و دندانپزشک پس از معاینه کردن دندان شما به شما یک وقتی می دهد در وقت دیگر شما باید دندان خود را بکشید و با معاینه کردن مجدد شما وارد مرحله قالب گیری می شوید. تا آماده شدن قالب دندان، شما تقریبا سه ماه باید منتظر باشید و بعد از این سه ماه شما باید هر ماه یکی از دندانهای خود را بکارید. قطعاً شما با طی کردن تمام این مراحل باید در نظر گرفته باشید که مراحل ایمپلنت دندان به سرعت انجام نمی شود. یکی از عامل های اصلی که مدت زمان مراحل کار ایمپلنت را افزایش می دهند این است که بعضی از افراد به دلیل نداشتن حجم استخوانی مناسب قبل از انجام ایمپلنت باید پیوند استخوان انجام دهند پس با گذراندن درمان مدت زمان آنها طول میکشد.

 تنها با چند کلیک جهت ویزیت و مشاوه رایگان نوبت دریافت کنید.

دریافت نوبت