ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی شاخه‌ای از دندانپزشکی است که دندان‌ها و فک هایی را که در جای نامناسب قرار گرفته اند را اصلاح می‌کند و باعث منظم شدن دندان ها می‌شود . دندان هایی که در جایگاه نامناسب قرار می گیرند و شکل نامنظمی دارند مشکلات بهداشتی مختلفی را ایجاد می‌کنند. باعث می‌شود که در نهایت خیلی زود خراب شود و کیفیت خود را از دست بدهد تمیز نگه داشتن دندان ها سخت تر نیز می‌شود زیرا دندان های نامرتب ظاهری بد دارد . تمیز کردن آن نیز با مشکل مواجه می شود بیماری که دندان های نامرتب ای دارند در معرض خطر ابتلا به پوسیدگی دندان‌ها می‌شود و باعث می‌شود که دندان هایتان خیلی زود خراب شود و پوسیده شود. ارتودنسی کردن شاخه از دندانپزشکی زیبایی است که از این روش استفاده می کنند تا دندان های نامنظم را منظم کنند یک روش بسیار مناسب برای منظم کردن دندان ها می باشد و از پوسیدگی زودهنگام دندان ها نیز جلوگیری می کند.

ارتودنسی کردن دندان ها و دندان هایی که مسئول جویدن غذا هستند فشار بیشتری وارد می‌کند و متقابلاً در مدت زمان طولانی و با گذر زمان دندان ها به شکل منظمی تبدیل می‌شوند و به صورت منظم در کنار هم قرار می گیرند. مزایای استفاده از درمان ارتودنسی بسیار زیاد است به همین دلیل است که بسیاری از افراد برای منظم کردن دندان های خود از روش ارتودنسی استفاده می‌کنند .که عبارت است از دهان سالم و ظاهری لذت بخش و دندان های زیبا و دندان هایی که احتمالاً طول عمر بیشتری نیز خواهد داشت را بدست می آورید.  با وجود نصب کردن دندان ها تا می توانید طول عمر دندان های خود را بالا ببرید بهترین روش دندان ها است که بسیار منظم و با کیفیت در کنار هم قرار می دهند به این روش ارتودنسی دندان می گویند.

ارتودنسی یکی از شاخه های دندانپزشکی زیبایی است. آیا با نوع دیگر دندانپزشکی، یعنی دندانپزشکی ترمیمی آشنایی دارید؟ برای آشنایی بیشتر صفحه زیر را مطالعه کنید.

دندانپزشکی ترمیمی

انواع ارتودنسی دندان

انواع ارتودنسی دندان در دندانپزشکی وجود دارد که به روش های مختلف این کار را انجام می‌دهند و مدل های مختلف نیز بر اساس سلیقه خود از هر نوع ارتودنسی که می‌خواهید می‌توانید از آن استفاده کنید و البته با نظر پزشک دندانپزشک تان می توانید این ارتودنسی هایی که طرح های متنوعی دارد و از آن استفاده کنید. انواع ارتودنسی دندان برای نامرتبی دندان‌ها و شکل استخوان فک مورد استفاده قرار می‌گیرد که این انواع ارتودنسی در دو نوع ثابت و متحرک استفاده می شود که هر کدام از این دو مدل انواع مختلفی دارد که ما در این مطلب می‌خواهیم انواع ارتودنسی دندان را به شما معرفی می کنیم.قبل از هر چیز باید بگوییم که ارتودنسی دندان روش می باشد که برای منظم کردن دندان ها و شکل ظاهری زیباتر شدن دندان ها و اصلاح طرح لبخند استفاده می شود.

ارتودنسی دندان یک روش بسیار قدیمی از دندانپزشکی است که با استفاده از دستگاه های مخصوص ارتودنسی مشکلات فک و نامرتبی دندانها و انحراف استخوانی دهان را اصلاح و درمان می‌کند. با توجه به اینکه هر روز علم دندانپزشکی پیشرفته بسیار زیادی می‌کند و علم ارتودنسی دندان نیز افزایش پیدا کرده است. تنوع ارتودنسی بسیار بالا رفته و درمان ارتودنسی برای دندانهای نامرتب و ناهنجار های فک با ارتودنسی دندان ها را به سر جای خود قرار می دهند و بسیار ظاهر زیباترین نیزه دارد .هر نوع از ارتودنسی برای دندان های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. هر دندانی که مشکل بیشتری داشته باشد ارتودنسی که برای آن به کار رفته می شود پیچیده تر می باشد و این بستگی به نظر پزشک دارد که چه نوع ارتودنسی را برای فرد استفاده کند.

چه کسانی نیاز به ارتودنسی دندان دارند ؟

ما در این مطلب می خواهیم به شما یادآوری کنیم که چه کسی نیاز به ارتودنسی دندان دارد. این نظر را باید دندان پزشک یا متخصص ارتودنسی می تواند تشخیص بدهد که چه کسی نیاز به ارتودنسی دارد و می تواند دندان های خود را منظم کند. به کمک ابزارهای پیشرفته که تشخیص این را می دهند که فرد می تواند از ارتودنسی استفاده کنند دندانپزشک به این نتیجه می‌رسد که آیا فرد نیاز به ارتودنسی دندان دارد یا خیر. ابزارهای تشخیصی شامل یک تاریخچه کامل پزشکی و دندانپزشکی می باشد و یک معاینه بالینی و همچنین عکس برداری و تصویربرداری از دندانها، با کمک آن ها یک پزشک ارتودنسی می تواند تصمیم بگیرد که آیا ارتودنسی نیاز دارد یا خیر و این روش تشخیص ارتودنسی می باشد که می تواند درمان صحیح برای رفع مشکلات دندان های شما را ایجاد کند.

 زمانی که دندان های فوقانی پوشانی عمودی زیادی بر روی دندان های ردیف پایین دارند و ظاهر بسیار زشت و نامرتب دارد و دندان های ردیف پایین شما ایجاد کرده است و می توانید با روش ارتودنسی دندان های خود را منظم و یکدست کنید . همچنین هنگام جویدن دندان های بالا به درستی بر روی دندان های پایین قرار نمی گیرد یا همچنین با باز بودن بین دو فک در ناحیه جلو و عقب باعث شده است ظاهر بسیار نامرتب داشته باشد دندان های شما نیاز به ارتودنسی دارد.هر فردی که دندان نامنظمی دارد و همچنین مشکلات فک و دندان داشته باشد و هنگام جویدن غذا به مشکل مواجه شود نیاز به دندان دارد و روش های بسیار زیادی برای درمان دندان وجود دارد یکی از روش‌های ارتودنسی دندان می باشد که بسیار مناسب می باشد و در مدت زمان متفاوتی برای هر فرد دارد و باعث منظم شدن دندان ها می‌شود.

انواع ارتودنسی دندان

بهترین سن برای ارتودنسی دندان

درمان ارتودنسی یکی از درمان های بلند مدت دندانپزشکی می باشد که بین ۶ تا ۲۴ ماه به طول می‌انجامد. مدت زمان طولانی برای درمان آن وجود دارد . ما در این مطلب می‌خواهیم ببینیم بهترین سن برای ارتودنسی دندان چه سنی می باشد متخصصان دندانپزشکی به این نتیجه رسیده اند که بعد از دوران کودکی و بلوغ با توجه به رشد و شکل گیری استخوان های دهان و دندان طول دوره درمان بیشتر و همچنین انجام درمان ارتودنسی دشوارتر خواهد شد.  از این رو بهتر است برای انجام ارتودنسی دندان در سن پایین و در دوران کودکی این کار را انجام دهید در این صورت است که دندانهای شما شکل ظاهری منظم تری خواهد داشت و مدت زمان کوتاه تری برای درمان نیاز می‌باشد .  با توجه به تحقیقات انجام شده بهترین زمان برای درمان ارتودنسی ۷ سالگی می باشد که کودکان خود را در این سن برای درمان ارتودنسی به دندانپزشکی ببرید.

متخصصان ارتودنسی دندان بسیاری از ناهنجاری‌های دندان و فک را در این سن می توانند سریعتر تشخیص بدهند و درمان کنند . شاید برخی از کودکان درمان را در این سن نتوانند شروع کنند اما و می توان اقدامات پیشگیری برای بروز مشکلات بیشتری را انجام دهند تا در سنی که می‌توانند این درد را تحمل کنند را انجام دهند و از ناهنجاری‌های فک و دندان که در آینده برای آنها ممکن است پیش بیاید رهایی یابند. پس بهترین زمان دوران کودکی می باشد که سریعتر درمان ارتودنسی انجام می‌شود . ارتودنسی دندان در بزرگسالی دشوار می باشد و مدت زمان بسیار طولانی برای درمان ارتودنسی نیاز می‌باشد.

پروتز دندان نیز یکی از روش های زیبا سازی دندان و پرکردن فاصله ی های دندان میباشد. با مطالعه ی صفحه ی زیر اطلاعات کاملی درباره ی پروتز دندان کسب خواهید کرد.

پروتز دندان

قیمت ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان متفاوت میباشد و هر چه موادی که برای ارتودنسی دندان مورد استفاده قرار بگیرد هر چه بیشتر باشد و همچنین با کیفیت تر باشد قیمت آن افزایش پیدا می‌کند. هر دندانپزشک به دلیل ماهر بودند و تبحر زیادی که دارد قیمتی که برای نصب ارتودنسی برای خود داده است متفاوت می باشد و هر دندانپزشک قیمت های متفاوتی با دیگری دارد ارتودنسی دندان درمان طولانی مدت و پرهزینه می باشد .  که جدا از مدت زمان طولانی درمان بسیار پرهزینه می باشد و قیمت ارتودنسی دندان ها نیز با یکدیگر متفاوت می باشد .و بسیاری از افراد به همین دلیل است که تمایل به ارتودنسی در خود نشان نمی دهند زیرا قیمت بسیار بالایی دارد.

 اگر شما قصد انجام ارتودنسی را دارید. و داشته اید، یکی از  مهمترین مواردی  که ذهن شما را به خود مشغول کرده است هزینه ارتودنسی می باشد بهتر است که نگران هزینه های ناشی آن نباشید . سلامتی و زیبایی دندان شما مهم‌ تر می باشد .  اما به دنبال یکی دندانپزشکی باشید که قیمت مناسبی را به شما ارائه دهد توجه داشته باشید که به دلیل هزینه بالا هرگز نباید از درمان دوری کنید. زیرا ناهنجاری‌های دهان و دندان به مرور زمان بیشتر می‌شود و باعث آزار و اذیت شما می‌شود و همچنین شکل و ظاهر بسیار نامنظمی دارد .  اگر تا سنین بزرگسالی درمان نشوید درمان های ارتودنسی به تنهایی کافی نمی باشد که فک و دندان های شما را درست کند. که باید جراحی را نیز انجام دهید که هزینه دو چندانی دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود که برای معاینه ارتودنسی در سن پایین به کلینیک های ارتودنسی مراجعه کنید و دندان های خود را درمان کنید عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت ارتودنسی دندان تاثیر دارد و هرچه کیفیت ارتودنسی بالاتر باشد قیمت آن نیز افزایش میابد قبل از این که ارتودنسی را انجام دهید اطلاعات کافی در مورد قیمت ها و همچنین موادی که برای ارتودنسی استفاده می‌شود داشته باشید تا بتوانید یک ارتودنسی مناسب و با کیفیت داشته باشید.

 تنها با چند کلیک جهت ویزیت و مشاوه رایگان نوبت دریافت کنید.

دریافت نوبت